Wycieczki po krakowie

Wycieczki po krakowie

#

KRAKÓW

Sightseeing Cracow

Kraków należy do grona najpiękniejszych miast Europy. Liczne walory turystyczne m. in. zabytki Krakowa oraz bogata oferta kulturalna miasta zostały już docenione na całym świecie. W 2006 r. amerykańska agencja Orbitz uznała gród Kraka za najmodniejsze miejsce na świecie.

NASZA TRASA PO KRAKOWIE

Start > Stare Miasto: Bazylika Mariacka, Sukiennice, Brama Floriańska, Pomnik Grunwaldzki, Planty, Plac Szczepański, Okno Papieskie > Wawel: Katedra Wawelska, Smocza Jama, Baszta Sandomierska > Kazimierz: Synagoga Tempel, Synagoga Remu, Stara Synagoga, Synagoga Wysoka, Plac Nowy > Bulwary Wiślane: Kładka Ojca Bernatka, Cricoteka, Plac Bohaterów Getta

WYCIECZKI PO KRAKOWIE

Wawel

Wawel to ufortyfikowany kompleks architektoniczny położony w pobliżu Wisły w Krakowie. Wycieczka prowadzi głównymi budynkami tego kompleksu jakimi są Zamek Królewski i Katedra Wawelska; najstarsze kamienne budynki tgo obiektu pochodzą z 970 roku. Sam zamek został opisany jako “jeden z najbardziej fascynujących ze wszystkich europejskich zamków”. Jest to miejsce o wielkim znaczeniu dla narodu polskiego. Jako dawna siedziba monrachii oraz centrum władzy politycznej i głównego ośrodka polskiego chrześcijaństwa Wawel daje świetną okazję aby zobaczyć dawną rezydencję polskich królów oraz poznać historię Polski. Na koniec wycieczki przewodnik prowadzi do Smoczej Jamy gdzie można zobaczyć sławnego Smoka Wawelskiego ziejącego ogniem.

 

Spacer Starym Miastem

Kraków jest dawną stolicą Polski, był także średniowiecznym centrum merchandisingu oraz miastem o wielu legendach. Nienaruszony przez II wojnę światową Kraków został uznany przez UNESCO za jedno z najważniejszych historycznych miejsc na świecie. Trasa wiedzie wzdłuż Traktu Królewskiego, który prowadzi wzdłuż najpiękniejszych ulic Krakowa, do Teatru Słowackiego, jednego z najstarszych uniwersytetów w Europie – Uniwersytetu Jagiellońskiego, spektakularnego Głównego Placu Markera porównywalnego jedynie do Piazza San Marco w Wenecji, St. Bazylika Mariacka zwana też Kościołem Mariackim i oczywiście wspaniały Zamek Królewski na Wawelu.

Spacer po Kazimierzu
Odwiedź z nami najlepiej zachowaną dzielnicę żydowską w Europie, nazwaną Kazimierzem po królu Kazimierzu Wielkim, który założył ją dla swojej ukochanej Estery. Kazimierz był kiedyś oddzielnym miastem, a obecnie jest artystyczną dzielnicą Krakowa z mnóstwem barów i kawiarni, ale także dzielnicą o imponującej wartości historycznej. Zobacz na własne oczy synagogi, unikatowy cmentarz z XVI wieku i miejsca, w których kręcony były sceny do Listy Schindlera Stevena Spielberga. Polecamy tę wycieczkę każdemu, kto interesuje się żydowską historią Krakowa i Polski, a także historią II wojny światowej. Przejdziemy się głównym miejscem dzielnicy czyli ulicą Szeroką, odwiedzisz na niej Starą Synagogę, synagogę Remuh i cmentarz Remuh. Nieopodal znajduja się także tereny byłego obozu koncentracyjnego w Płaszowie pod pomnikiem Ofiar Faszyzmu oraz teren dawnego getta żydowskiego w dzielnicy Podgórze z pozostałymi częściami murów getta. Na koniec pokażemy Państwu wyjątkowy pomnik 33 samotnych krzeseł na Placu Bohaterów Getta.

 

Wycieczka do Fabryki Schindlera

Fabryka Schindlera to najpopularniejsze muzeum w Krakowie, na pewno warte zobaczenia. Prezentuje ono skrawek historii Żydów, Polaków oraz samego Schindlera podczas II Wojny Światowej oraz niemieckiej okupacji. Oskar Schindler był niemieckim przemysłowcem oraz przedsiębiorcą, który po niemieckiej inwazji na Polskę w 1939 roku wykupił fabrykę emaliowanych naczyń w Krakowie. Pomimo, iż był aktywnym członkiem Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników wspierającym niemiecki rząd podczas okupacji w Polsce, zasłynął z ocealnia 1200 żydowskich niewolników pracujących w jego fabryce. Historia ta została częściowo przedstawiona w znanym filmie Stevena Spielberga “Schindler’s List”, którego ujęcia zostały częściowo nakręcone właśnie w muzeum w Krakowie.

 

Wycieczka do Sanktuarium w Łagiewnikach

Wycieczka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w południowej dzielnicy Krakowa Łagiewniki. Jest to jedna z najpopularniejszych lokalizacji pielgrzymkowych w Polsce. Świątynia ma całkiem nietypowy kształt przypominający łódkę. Miejsce jest znane z przechowywanych w nim relikwii świętej Faustyny Kowalskej. Sanktuarium odwiedził Papież Jan Paweł II dwukrotnie podczas pielgrzymek do Polski w 1997 i 2002 roku. Dziś można podziwiać pomnik Jana Pawła II przed głównym wejściem do Sanktuarium.

 

Wycieczka po krakowskich kopcach

Na tej wycieczce zabierzemy Cię na przejażdżkę od jednego Kopca do drugiego, zaczynając od trasy rowerowej wzdłuż znanych łąk Błonia aż po Kopiec Kościuszki, z którego roztacza się fantastyczny widok na Kraków. Następnie ruszymy w kierunku południowej części miasta i odwiedzimy dzielnicę Podgórze, która znajduje się po drugiej stronie Wisły. Zobaczysz Rynek Podgórski, który był centrum niezależnego miasta Podgórskiego do 1915 r.,  a następnie zatrzymamy się przy zachowanym fragmencie muru żydowskiego getta na ulicy Lwowskiej. Na zakończenie wejdziemy na Kopiec Kraka, z jego szczytu zobaczyć jeszcze jeden spektakularny widok na Kraków.

 

#

Cena:

#