Kopalnia soli Wieliczka

Kopalnia soli Wieliczka

#

Kopalnia Soli „Wieliczka” to jeden z najcenniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej na ziemiach polskich, rocznie odwiedzany przez ponad milion turystów z całego świata.

To także zabytek klasy światowej, wpisany jako jeden z pierwszych dwunastu obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Kopalnia Soli „Wieliczka” dzisiaj to zarówno wielowiekowa tradycja jak i nowoczesność, kilkusetletnia historia i podziemne miasto z rozbudowaną infrastrukturą.

Kopalnia to dorobek kilkudziesięciu pokoleń górników, pomnik historii Polski i narodu polskiego – marka, która istnieje w świadomości Polaków od stuleci.

Kopalnia Soli Wieliczka i Tężnia
Kopalnia Soli w Wieliczce jest jedną z najstarszych kopalń na świecie oraz największym muzeum związanym z górnictwem w Europie. Wpisana została na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Trasa turystyczna otwarta dla zwiedzających łączy się na trzech poziomach i dochodzi do 135 metrów pod powierzchnią odsłaniając przed swoimi gościami podziemne przejścia, komory oraz Muzeum Żup Krakowskich. Zbiory muzeum można podziwiać zarówno pod ziemią na poziomie 3 kopalni soli, jak i na zamku solnym. W pobliżu Kopalni Soli w Wieliczce znajduje się Tężnia solankowa – alternatywa dla wszystkich, którzy pragną skorzystać ze zdrowotnych walorów wielickiej soli pozostając na powierzchni. Jest to obiekt zajmujący aż 7 500m2 powierzchni, połączony z 22 metrową wieżą widokową, z której podziwiać można panoramę parku i szybów górniczych.

#

Cena:

  • 100 zł
#